Yeni İçerikler
12 April 2021
HomeAtamalarCMC Turkey’de üst düzey atama

CMC Turkey’de üst düzey atama

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı şirketlerinden CMC Turkey’de genel müdürlük görevine bankacılık ve teknoloji sektörlerinin deneyimli isimlerinden Aytaç Aydın getirildi.

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı şirketleri arasında bulunan ve Mid Europa Partners yatırımlarından biri olan CMC Turkey’de Genel Müdürlük görevine Aytaç Aydın getirildi. Aydın, CMC’deki görevine getirilmeden önce Odeabank’ta Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Bankacılık, finans, yüksek teknoloji ve danışmanlık alanlarında 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Aytaç Aydın, 2000’de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ABD, Penn State Üniversitesi’nde aynı bölümde tamamlayan Aytaç Aydın, 2001-2005 yılları arasında ABD’de yer alan TriQuint Semiconductor firmasında Kıdemli Program Müdürlüğü görevini yürüttü. TriQuint Semiconductor’daki görevi sonrasında INSEAD & Wharton Graduate School of Business’ta MBA yapan Aytaç Aydın, Türkiye’deki kariyerine 2006 yılında McKinsey & Company şirketinde proje müdürü olarak başladı. Bankacılık sektörüne Vakıfbank’ta 2008 yılında Alternatif Kanallar, İş Geliştirme ve Operasyon’dan sorumlu Daire Başkanı olarak adım atan Aytaç Aydın, kariyerine 2010 yılında Finansbank’a İş Geliştirme ve Stratejiden sorumlu Grup Müdürü olarak devam etti. Aynı bankada 2011 yılında Operasyon ve Alternatif Dağıtım Kanalları’ndan sorumlu Koordinatör ve ardından Şube ve Merkezi Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenen Aytaç Aydın, 2014 yılından itibaren, OdeaBank A.Ş’de Süreç Geliştirme, Organizasyon, Operasyon ve Destek Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürdü.