İncehesap.com Dijital Dönüşümle Verimlilikte Artış Yakaladı

İş akışlarını hızlandırmayı ve hata risklerini minimuma indirmeyi hedefleyen İncehesap.com, uçtan uca müşteri deneyimini sağlamak amacıyla dijital dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor.

E-Ticaret 22.11.2021, 09:42 Eylem gün
İncehesap.com Dijital Dönüşümle Verimlilikte Artış Yakaladı

2019 yılı itibarıyla yaptığı yatırımlar ve stratejik hamleler sayesinde iş hacmini beklentilerinin üzerine çıkaran İncehesap.com, bu artışla birlikte mevcut operasyonunu büyütmek ve daha büyük depolarda, daha yüksek hacimli iş akışı sağlama odaklanmaya devam ediyor. 

Yeni depo ve sistem sayesinde %60’ın üzerinde bir verimlilik artışı 

Kurdukları sistem sayesinde, saatlik 1,200 paket transfer etme kapasitesine ulaşmış olduklarını söyleyen  İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen: “Depomuzda sorter konveyör kurulumunu başarı ile gerçekleştirdik. Hem performans hem de hız kapasitemizin üst seviyesine gelmiş durumdayız. Ürünlerin depodan kargo firmalarına tesliminde hatasız çalışma sağladık. Ürünlerin bir ayıklayıcı ve konveyör ile istenilen inişe ve sevkiyat alanına hızlı ve hatasız gönderiminin gerçekleştiği sistemimiz 160 metre uzunluğa, 2 inişe, 3 sınıflayıcıya ve 4 adet teslim noktası ayırıcısına sahip. Buna ek olarak yine bu sistem sayesinde, ürünlerin doğru kargo firmasına iletilme oranı, %100’e yaklaştı. Depo Yönetim Sistemi (WMS), Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) ve Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımlarının birbirleri ile entegre olarak haberleşmesi sonucunda müşterilerimize uçtan uca kesintisiz bir “e-ticaret” deneyimi sunuyoruz. Tüm bu sistemlerin devreye alınmasının ardından, tüm iş sürecimizde %60’ın üzerinde bir verimlilik artışı yakaladık” dedi.

Paketleme hızı ortalaması %40 arttı

Depolama süreçlerinin önemli adımlarından biri olan paketleme aşamasında yaşanan aksaklıkları ortadan kaldırmak amacıyla, modüler paketleme masaları dizayn etiklerini söyleyen Erzen: “Daha geniş bir çalışma alanı sunan ve paketlemeden sorumlu kişinin, gerekli tüm ekipmanlara kolayca ulaşmasını sağlayan bu teknolojik donanımlı masalar sayesinde, paketleme hızı ortalamamızı %40 arttırdık. Bilgisayar çevre donanımlarının efektif yerleştirilmesi ve kullanımı, performans artışına etkisi büyük” ifadesini kullandı.

Paketlemede çevreye duyarlı ve geri dönüşüme olanak sağlayan çözüm

Aynı dönemde cushion pack cihazı yatırımı gerçekleştiren İncehesap.com, bu cihaz ile atık kolileri, koli içi ambalaj malzemesine çevirerek atık ürünlerin faydalı bir modelde yeniden kullanılmasını sağlıyor. Bu sayede, hem işleriyle ilgili önemli bir ihtiyacı ortadan kaldırdıklarını hem de çevreye ve geri dönüşüme duyarlı bir çözüme ulaştıklarını söyleyen Erzen, sözlerine şunları ekliyor: “Hazır sistemler, oyuncu bilgisayarı ya da çoklu ürün siparişlerinde, doğru ürünlerin en yakın konumlardan toplanması, operasyonumuz açısından oldukça kritik bir öneme sahip. ABC analizine göre konumlandırılan ürünler, kullanıma aldığımız “sipariş toplama arabaları”, depo personelinin, doğru ürünleri, doğru miktarlarla en yakın yerden almasına ve bu süreçte yaşanan karışıklıkların ortadan kalkmasına yardımcı oldu. Buna paralel hazır sistemlerin de aynı şekilde konveyör sistemi üzerinden taşınması, buradaki depo personelinin etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürmesine yardımcı oldu.”

            

İncehesap.com Dijital dönüşüme devam edecek

“Dijital dönüşümün sıkı takipçisiyiz” mottosuyla yoluna devam eden İncehesap.com, bu doğrultuda, personelden bağımsız ya da personel sayısının az olduğu, tam otomatik depolar konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Bu alanda yapılacak yatırımlar bugün için yüksek maliyetli olsa da, ilerleyen dönemde yatırım maliyetini hızlı bir şekilde karşılayacak ve iş süreçlerini beklentilerin de üzerine çıkarmaya yardımcı olacağını söyleyen Erzen, “Biliyoruz ki, gelecek bir gün gelecek. Karanlık Depolar, Tümleşik Teknoloji Sistemleri, Konveyörler ve IoT dönüşümleri, bu bakış açısıyla araştırmalarımızı sürdürdüğümüz ve yatırımlar planladığımız alanlar” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@