KADEMELİ NORMALLEŞMEYLE SEYAHAT BİLETİ SATIŞLARINDA ARTIŞ YAŞANDI

Kademeli normalleşme sürecinin etkisiyle, açıklamanın yapıldığı dakikalardan itibaren bilet satış sitelerinde yoğunluk meydana geldi. Açıklamanın bir hafta öncesine göre bilet sorgularında 1.

E-Ticaret 07.06.2021, 09:54 07.06.2021, 09:54
8
KADEMELİ NORMALLEŞMEYLE SEYAHAT BİLETİ SATIŞLARINDA ARTIŞ YAŞANDI
Kademeli normalleşme sürecinin etkisiyle, açıklamanın yapıldığı dakikalardan itibaren bilet satış sitelerinde yoğunluk meydana geldi.

Açıklamanın bir hafta öncesine göre bilet sorgularında 1.8 kata yakın bir artış yaşandığını belirten online bilet platformu obilet.com yetkilileri, “Mayıs ayının ikinci yarısında gördüğümüz hareketlilik daha çok yazlık yörelere yönelik bir talepten kaynaklıydı. Açıklamadan itibaren ise, cumartesi günlerine ait yasağın kalkması ve restoran ve kafelerin açılması nedeniyle, daha çok İstanbul-Bursa, İstanbul-Çanakkale, Ankara-Nevşehir, Konya-Mersin gibi günübirlik veya 2 günlük gezilere dönük otobüs bileti talepleri geldiğini görüyoruz. İlk ve orta okullara yönelik yüz yüze eğitim kararının detaylarının netleşmesiyle tüm şehir merkezlerine doğru bir hareketlilik daha yaşanmasını ve uçak bileti taleplerinin de yoğunlaşmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.


obilet.com’un açıklamasına göre, vatandaşlar pazar günlerinde de biletlerine ait çıktıları, ekran görüntülerini veya SMS onay mesajlarını ibraz ederek otobüs ve uçak seyahatlerini gerçekleştirebilecek.

Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
deneme