Alotech webinar'da 2.500 çalışanı evden çalışır hale getirdiğini açıkladı

Alotech düzenlediği Webinar'da 6 günde 52 firmadan 2 bin 500 çalışanı evden çalışır hale getirdiklerini açıkladı. Bugün saat 11:00'de başlayan ve yaklaşık bir buçuk saat süren webinar'da, teknik soruları şirket kurucu ortaklarından CTO İdris Avcı; Türkiye içinde proje süreçlerinin nasıl yürütüldüğü konusundaki sorulara ise şirket ortağı ve Genel Müdür Yardımcısı Korhan Erçin  yanıtladı.

Genel 20.03.2020, 15:06 20.03.2020, 15:06
2
Alotech webinar'da 2.500 çalışanı evden çalışır hale getirdiğini açıkladı

Alotech düzenlediği Webinar'da 6 günde 52 firmadan 2 bin 500 çalışanı evden çalışır hale getirdiklerini açıkladı.

Bugün saat 11:00'de başlayan ve yaklaşık bir buçuk saat süren webinar'da, teknik soruları şirket kurucu ortaklarından CTO İdris Avcı; Türkiye içinde proje süreçlerinin nasıl yürütüldüğü konusundaki sorulara ise şirket ortağı ve Genel Müdür Yardımcısı Korhan Erçin  yanıtladı. Erçin'in yönetiminde gerçekleşen webinar'da yurt dışındaki destek süreçleri ile ilgili olarak ise kurucu ortak ve CEO Cenk Soyak konuştu.

Erçin, 6 günde 52 firmadan 2 bin 500  çalışanı evden çalışır hale getirdiklerini açıklarken, 30 firmada daha benzer projelerin devam ettiğini ve pazartesiye kadar 3 bin 500 kişiyi evden çalışır hale getirmiş olacaklarını açıkladı. Erçin'in değindiği önemli bir başka konu ise altyapılarını sağlık organizasyonlarına ücretsiz açmaları oldu.

İdris Avcı ise   ağırlıklı olarak evden çalışma konusunda; Evlerdeki Internet Altyapıları, Ses Kalitesinin Önemi, Evden Çağrı Alırken Kullanılacak Ekipmanlar, Uzaktan Çalışma Uygulamaları ve Güvenlik Önlemlerine değindi. Avcı'nın verdiği bilgiler arasında olan ve en pratik tavsiyelerden biri ise çağrı merkezlerine evden çalışma koşullarını açarken, aynı zamanda şirket içinde uzman birimlere de çağrı ortamını açmak ve böylelikle yoğunluğu azaltmak oldu.

 

 

Yorumlar (0)
34
açık