ZTE'den gelecek nesil veri merkezi: ZEGO

Mobil internet için telekomünikasyon, kurumsal ve tüketici teknolojileri alanlarında dünyanın en büyük çözüm sağlayıcı şirketlerinden biri olan ZTE, dünya çapındaki müşterilerinin toplam sahip olma maliyetlerini düşürecek ve internet veri merkezi (IDC) verimliliğini artıracak olan gelecek nesil yeşil veri merkezi ZEGO’yu tanıttı. Önceden tasarlanmış, montajı tamamlanmış, entegre ve test edilmiş bir IDC altyapı sistemi olan ve birçok senaryoya uygulanabilen ZEGO, standart tak-çalıştır modüller halinde bir veri merkezi tesisine teslim edilebiliyor.

Teknoloji 16.11.2016, 14:33 16.11.2016, 14:33
ZTE'den gelecek nesil veri merkezi: ZEGO

Mobil internet için telekomünikasyon, kurumsal ve tüketici teknolojileri alanlarında dünyanın en büyük çözüm sağlayıcı şirketlerinden biri olan ZTE, dünya çapındaki müşterilerinin toplam sahip olma maliyetlerini düşürecek ve internet veri merkezi (IDC) verimliliğini artıracak olan gelecek nesil yeşil veri merkezi ZEGO’yu tanıttı.

Önceden tasarlanmış, montajı tamamlanmış, entegre ve test edilmiş bir IDC altyapı sistemi olan ve birçok senaryoya uygulanabilen ZEGO, standart tak-çalıştır modüller halinde bir veri merkezi tesisine teslim edilebiliyor. Güç kaynağı ve soğutma sistemlerinin de modüler olarak kurulabilmesi sayesinde maliyetleri de büyük ölçüde azaltıyor. Geleneksel IDC güç kaynaklarıyla kıyaslandığında, ZEGO'nun standartlaştırılmış, prefabrik ve entegre IDC güç kaynağı ve soğutma modülleri dağıtım süresini %60, ön maliyetleri de %13 oranında azaltıyor.

Gerektiği gibi yapılmayan planlama ekstra güç tüketimine neden olabiliyor. Örneğin, BT yükü fazla tahmin edildiğinde, BT cihazları aşamalı olarak dağıtıldığında ve bir fazda gerekenden daha büyük bir ölçekte çalıştırıldıklarında, güç kaynağı ve soğutma sistemleri maksimum yük altında kalabiliyor. Bu gibi durumlarda, BT cihazlarının ekstra cihazlarla soğutulması gerekebiliyor, çünkü soğutma sistemi uygun şekilde tasarlanmamıştır. Modüler bir tasarımla müşteriler, altyapıda büyük ölçekli bir tasarımdan kaynaklanan gereksiz harcamaları ortadan kaldırarak, bu maliyetleri en aza indirebiliyorlar. Bu nedenle ZEGO'nun genişletilebilir tasarımı IDC'lerin daha verimli çalışmasını ve düşük maliyetli olmalarını sağlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@