En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Dijital Kimlik Doğrulama Konferansı - Video

30.12.2022, 10:36

Banka, dijital banka, e-para ve ödeme sistemleri ilk kez Nice Medya tarafından, ArkSigner sponsorluğunda düzenlenen KYC etkinliğinde bir araya geldi.

DİJİTAL KİMLİK DOĞRULAMA İLE ISLAK İMZASIZ DÖNEM BAŞLIYOR

Pandemi ile ivmesi artan dijitalleşme süreci, özellikle tüketici eğilimlerinin de bu yönde artması ile birlikte yasal süreçlerde de kendini göstermeye başladı. Araştırmalar tüketicilerin alışverişlerinde online kanalları kullanma rahatlığını; banka, sigorta veya para aktarımı gibi işlemlerinde de yapma beklentisi içinde olduklarını gösteriyor.  Bu konuda ilk olarak bankacılık sektörü harekete geçerek,  BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından yürürlüğe konulan Uzaktan Kimlik Tespiti Yönetmeliği ile, bireysel müşterileri için hesap açma veya imzalı onay gereken finansal işlemleri, “Uzaktan Kimlik Doğrulama” ile 2020 yılından itibaren gerçekleştirmeye başladı.


Bir “Know Your Customer - KYC” çalışması olan Uzaktan Dijital Kimlik Doğrulama için, diğer sektörlerde de hayata geçme hazırlıkları devam ediyor.  Özellikle para akışının söz konusu olduğu ve yeni kurulan “ödeme sistemleri ile elektronik para kuruluşları” için, hem bir gereklilik hem de bu sektörlere özel hazırlanan ve yakında yürürlüğe girme hazırlıkları süren yönetmeliklerle yasal bir zorunluluk durumunda. 
Diğer taraftan bankalar da bireysel müşterilerinden sonra kurumsal müşteri için de benzer hazırlıkları yürütüyorlar.


Nice Medya tarafından Arksigner sponsorluğunda, 21 Aralık 2022’de, Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen Dijital Kimlik Doğrulama, Düzenlemeler & Uygulamalar Konferansı, ilk kez konunun tüm taraflarını bir araya getirdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@