Amazon Web Services Amazon QuickSight'ı Tüm Müşterilerinin Kullanımına Açtı

Amazon QuickSight, geleneksel iş zekası çözümlerinin onda biri fiyatına, yüksek hızlı, kolay kullanımlı, bulut destekli iş analitiği hizmeti sunuyor. Amazon Web Services(AWS), Amazon QuickSight'ın tüm müşteriler için kullanıma açıldığını duyurdu.

Analiz 25.11.2016, 14:14 25.11.2016, 14:14
Amazon Web Services Amazon QuickSight'ı Tüm Müşterilerinin Kullanımına Açtı
Amazon QuickSight, geleneksel iş zekası çözümlerinin onda biri fiyatına, yüksek hızlı, kolay kullanımlı, bulut destekli iş analitiği hizmeti sunuyor.

Amazon Web Services(AWS), Amazon QuickSight'ın tüm müşteriler için kullanıma açıldığını duyurdu. Amazon QuickSight bir şirketteki tüm çalışanların, teknik becerileri ne seviyede olursa olsun görsel oluşturma, ad-hoc analizi yapma ve verilerinden hızlıca öngörü elde etmesini kolaylaştırıyor.

Çeşitli sektörlerden global işletmeler ve startup'ların da dahil olduğu 1500'den fazla AWS müşterisi Amazon QuickSight'ın ön kullanımını gerçekleştirdi. Bu müşteriler Amazon QuickSight'ın AWS ve diğer veri kaynaklarına nasıl sorunsuz bir şekilde bağlandığını ve sorgu performansının süper hızlı, paralel, bellek içi hesaplama motoru (SPICE) sayesinde ne kadar hızlı olduğunu deneyimledi. Tüm ölçeklerden müşterilerin, çalışanlarına kapsamlı iş analizi yapma imkanını sunabilmesi için Amazon QuickSight, geleneksel iş zekası (BI) çözümlerinin onda biri fiyatına, kullanıcı başına ayda 9 dolardan başlıyor.

İşletmelerin ürettiği ve işlediği verilerin hacmi gün geçtikçe büyüyor. Veriden en iyi şekilde yararlanabilmek için firmaların bu işlemleri çalışanları için kolaylaştırması gerekiyor. Teknik beceri seviyesi ne olursa olsun bir çalışan verileri analiz edip bunları paylaşabilmeli ve kararları yönlendirebilmelidir. Ancak geleneksel BI çözümlerinin maliyeti ve karmaşıklığı, birçok şirket için analizlerin her yerden ve her zaman ulaşılabilir hale gelmesini engelliyor. Çünkü bu çözümler şirket içi pahalı donanım ve yazılımlara ihtiyaç duyuyor, karmaşık veri modellerinin oluşturulması için haftalar ya da aylar süren veri mühendisliği gerektiriyor ve veri dizileri büyüdükçe aynı sorgu hızını koruyacak ek altyapılar için sürekli yatırım gerektiriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@