Comdata Group Dev Fransız'ı Satın Aldı

Telekomünikasyon, enerji & hizmetler, finans ve medya pazarlarındaki en büyük şirketlerin dış kaynak kullanımı konusunda önde gelen iş ortağı Comdata Group, Fransız Izium Group’u bünyesine katıyor. Türkiye’de 5 binden fazla çalışanıyla, müşteri deneyimi yönetimi, satış, tahsilat çözümleri, elektronik doküman yönetimi ve arşiv hizmetleri alanlarında 80 markaya hizmet veren Comdata Türkiye’nin de bağlı olduğu Comdata Group, Avrupa’da büyümeye devam ediyor.

Genel 09.06.2017, 14:44 09.06.2017, 14:44
Comdata Group Dev Fransız'ı Satın Aldı
 medya pazarlarındaki en büyük şirketlerin dış kaynak kullanımı konusunda önde gelen iş ortağı Comdata Group, Fransız Izium Group’u bünyesine katıyor.

Türkiye’de 5 binden fazla çalışanıyla, müşteri deneyimi yönetimi, satış, tahsilat çözümleri, elektronik doküman yönetimi ve arşiv hizmetleri alanlarında 80 markaya hizmet veren Comdata Türkiye’nin de bağlı olduğu Comdata Group, Avrupa’da büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bu anlamda yeni satın alma operasyonuna imza atan Comdata Group, 6 bin çalışanı ve yıllık 180 milyon Euro’luk cirosuyla Avrupa’da sektörün önde gelen oyuncularından biri olan Fransız Izium Group’u bünyesine kattı. Ağustos 2017’de tamamlanması beklenen süreçle birlikte Comdata Group tarafından satın alınan Izium Group, geniş bir müşteri tabanına danışmanlık, telesatış, müşteri hizmetleri, tahsilât ve teknik yardım gibi geniş bir hizmet portföyü sunuyor.

Comdata Group, İspanya merkezli Digitex’in satın alınması ile Avrupa’nın üçüncü büyük dış kaynak kullanımı sağlayan şirketi haline gelirken Türkiye'deki yatırımlarına da ara vermedi. Win Türkiye’nin grup bünyesine katılmasıyla dış kaynak çağrı merkezi sektöründeki yerini güçlendiren Comdata Türkiye, hizmet çeşitliliğini de artırmıştı. Win’in satın alınmasıyla finans ve sigorta sektöründe daha geniş bir müşteri portföyüne hizmet vermeye başlayan şirket, pazardaki konumunu güçlendirerek, sektör odaklı çözümlerini çeşitlendirdi. Son satın alma operasyonu ile beraber 40 bin çalışana ulaşan Comdata Group, önümüzdeki dönemde Avrupa’da büyümeye devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@