TeknoSA Artık Kasa Önünde Sıra Bekletmiyor

Teknoloji perakendeciliğinin lider markası TeknoSA, yüzlerce mağazasını, 10 binlerce ürün çeşidini ve tüm mağaza çalışanlarını birbirine bağladığı “Bağlantılı Mağaza” projesinin devamı niteliğinde olan “Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması” ile sektörde gerçekleştirdiği ilklere bir yenisini daha ekliyor. TeknoSA, teknolojide tek adres ve ürünün ötesinde servis sağlayıcı olma hedefiyle geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “Bağlantılı Mağaza” projesini bir adım öteye taşıyor.

Müşteri Deneyimi 15.11.2016, 16:01 15.11.2016, 16:01
TeknoSA Artık Kasa Önünde Sıra Bekletmiyor
Teknoloji perakendeciliğinin lider markası TeknoSA, yüzlerce mağazasını, 10 binlerce ürün çeşidini ve tüm mağaza çalışanlarını birbirine bağladığı “Bağlantılı Mağaza” projesinin devamı niteliğinde olan “Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması” ile sektörde gerçekleştirdiği ilklere bir yenisini daha ekliyor.

TeknoSA, teknolojide tek adres ve ürünün ötesinde servis sağlayıcı olma hedefiyle geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “Bağlantılı Mağaza” projesini bir adım öteye taşıyor. Tüm satış danışmanlarına sağladığı tablet aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarını, 10 binlerce ürün çeşidini ve tüm mağaza çalışanlarını birbirine bağladığı “Bağlantılı Mağaza” projesinin devamı niteliğinde olan “Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması” ile sektörde bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Teknoloji perakendeciliğinde yeni bir dönüm noktası olmaya aday Sanal POS’la ödeme alınması uygulamasının öncüsü olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Türkiye teknoloji perakendesinin lideri olarak 16 yıldır olduğu gibi ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Teknoloji alışverişinde müşteri deneyimini en üst seviyeye taşımak adına yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması uygulamasını hayata geçirdik. Bu uygulamamızla birlikte müşterilerimiz kasa önünde vakit kaybetmeden alışverişlerini tamamlayabilecek.” dedi.

En hızlı alışveriş TeknoSA’da yapılacak

Geçen yıl hayata geçirilen Bağlantılı Mağaza projesi ile TeknoSA satış danışmanları, ellerinde bulunan tabletler aracılığıyla müşterilere; ürünü seçme, filtreleme, karşılaştırma ve ürünün tamamlayıcı aksesuarlarındaki fırsatları görebilme, ürünün finansal opsiyonlarıyla tanışabilme imkanı ve müşterilerin ihtiyacına özel kesintisiz, daha kolay teknoloji alışverişi ve hizmet deneyimi sunmaya başlamıştı. Ayrıca, müşterilerin satın almak istedikleri ürünler için direkt kasadan satış yapmanın yanı sıra Teknosa Tablet uygulaması üzerinde siparişi oluşturduktan sonra ödeme ve fatura işlemleri için siparişi askıya alıp, ilgili işlemleri kasada tamamlıyorlardı. Şimdi sanal POS fonksiyonu ile birlikte, sipariş askıya alınmaksızın tablet uygulaması üzerinden ödeme alınıp ve fatura yazdırılması işlemleri tamamlanıyor.

Sepet işlemleri bittikten sonra müşteriler, ödeme ekranında kredi kartı bilgilerini e-ticaret alışveriş deneyimine benzer şekilde girip, son aşamada 3D doğrulaması üzerinden güvenli bir şekilde ödeme işlemlerini sonlandırıyor. Ödeme kaydının oluşmasına müteakip, yine tablet uygulaması üzerinden fatura en yakın yazıcı üzerinden yazdırılıyor. Böylelikle, müşteriler hiç kasaya uğramadan alışverişlerini yapıp mağazadan ayrılabiliyor.

Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması projesi ile birlikte Türkiye teknoloji perakendeciğinde ilk kez, kasa önünde kuyruk beklemeksizin sipariş süreci uçtan uca mobil bir uygulama üzerinden tamamlanıyor olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@