Mağaza Patronlarının Gözü Kasa Hareketlerinde

ikasBoss’un son 6 aylık kullanımını inceleyen ve müşterilerine yönelik anket düzenleyen ikas, sistemin patronlar için sağladığı avantajları detaylı verilerle gözler önüne seriyor. Gerçekleştirilen ankete göre ikasBoss kullanıcıları, günde 2.

Analiz 16.07.2019, 17:49 16.07.2019, 17:49
Mağaza Patronlarının Gözü Kasa Hareketlerinde
ikasBoss’un son 6 aylık kullanımını inceleyen ve müşterilerine yönelik anket düzenleyen ikas, sistemin patronlar için sağladığı avantajları detaylı verilerle gözler önüne seriyor. Gerçekleştirilen ankete göre ikasBoss kullanıcıları, günde 2.5 dakikalarını mağazalarının performanslarını kontrol etmek için ayırıyor. Patronlar, sisteme her göz attıklarında yaklaşık 12.2 saniyede istedikleri verileri kontrol edebiliyorlar. Bu da yaklaşık 12.5 defa kontrol etme anlamına geliyor. ikasBoss kullanıcılarının %78'inin iOS, %22'sinin Android cihazlar kullandığı gözlemleniyor.

Saniye hızında satış becerisi

Patronların ikas'ta dikkatle takip ettikleri verilerin başında, mağazalarda gerçekleşen satışlar geliyor. Kasaya giren çıkan paranın takibi, hangi ürünün ne kadar satıldığı gibi ayrıntılı verilerle mağazanın satışları anında gözlemlenirken, işletmeler satış işlemlerini ikas ile son derece hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Verilere göre mağazalardaki ortalama satış süresi ikas ile yalnızca 7 saniye.

Zamanın çoğunda raporlar inceleniyor

ikas sisteminin mağaza verilerini detaylı analiz etme kabiliyeti sağlayan raporlama özelliği de ikasBoss kullanıcılarının oldukça sık kullandığı ekranların başında geliyor. Belirlenen zamanlarda istenilen raporların e-posta olarak da alınabildiği sistemde patronlar, sistem içinde geçirdikleri zamanın %70’ini rapor incelemeye ayırıyorlar.İşletme sahiplerinin en çok inceledikleri rapor ekranı, %25’lik oranda Etiket Bazlı Ürün Satış Raporu. Bu raporu %19 ile Şubeler, %15 ile Markalar, %15 ile Ürünler, %12 ile Ödeme Yöntemi, %8 ile Çalışan ve %6 ile Tedarikçi Raporu takip ediyor.

Patronların gözü kasa hareketlerinde

ikas’ın yaptığı araştırmaya göre mağaza sahiplerinin en çok zaman geçirdikleri ekranların üçüncüsü ise kasa hareketleri. ikasBoss'ta kasada olan nakit para ekranına patronların %82'si her açışta göz atıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@