HAZIR GİYİM SEKTÖRÜ E-TİCARET ARAŞTIRMASI, 2021

Nice Medya - Sestek işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu araştırmada hazır giyim firmalarının e-ticaret müşteri hizmetleri yaklaşımları, dijitalleşme ve yapay zeka temelli çözümler konularındaki farkındalıklarını ölçümledik.   Omnichannel bir yaklaşımla farklı kanallardan aynı kalitede, kesintisiz müşteri hizmeti sunmak bu alanların başında geliyor.

ARAŞTIRMA 03.04.2021, 17:57 03.04.2021, 17:57
HAZIR GİYİM SEKTÖRÜ E-TİCARET ARAŞTIRMASI, 2021

Nice Medya - Sestek işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu araştırmada hazır giyim firmalarının e-ticaret müşteri hizmetleri yaklaşımları, dijitalleşme ve yapay
zeka temelli çözümler konularındaki farkındalıklarını ölçümledik.

 

Omnichannel bir yaklaşımla farklı kanallardan aynı kalitede, kesintisiz müşteri hizmeti sunmak bu alanların başında geliyor. Yapay zeka temelli teknolojiler, müşteri hizmetleri otomasyonu alanında etkili çözümler sunuyor. Kullanım kolaylığı ile müşteri deneyimini iyileştirirken, diğer yandan iş süreçlerini otomatize ederek işlem sürelerini kısaltıyor, iş yükünü azaltıyor ve kısa vadede maliyet avantajı sağlıyorlar.

 

ARAŞTIRMA RAPORUNDA ÖNE ÇIKAN KONULARDAN BAZILARI;

 

1- Her zaman ön planda olan fakat genellikle aciliyet içermeyen projeler sınıfında düşünülen müşteri deneyimi iyileştirme çalışmaları, COVID etkisi ile özellikle dijital kanallarda ertelenmeden uygulanmaya başlandı.

 

2- Müşteri deneyimi ve dijitalleşme için teknoloji yatırımı yapılması gerektiğini bilen sektör, hangi teknolojilere odaklanması ve nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiği konusunda yönlendirmeye ihtiyaç duyuyor.

 

3- Yapay zeka temelli teknolojilerin sundukları otomasyonla kısa vadede ciddi maliyet tasarrufu sağladığı yeterince bilinmiyor.

 

Tıklayarak raporun tamamını ÜCRETSİZ olarak okuyabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@