M Plus Türkiye Verilerinin Güvenlikte Olduğunu Belgeledi

TSE Tarafından Verilen Kişisel Veri Yönetim Sistemi Belgesi’ni Türkiye’de Alan İlk Çağrı Merkezi M Plus Türkiye Oldu.

Çağrı Merkezi 20.09.2022, 11:53 Eylem gün
M Plus Türkiye Verilerinin Güvenlikte Olduğunu Belgeledi

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı (BPO) şirketlerinden M Plus Türkiye, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen TS ISO/IEC 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Belgesi’ni Türkiye’de almaya hak kazanan ilk çağrı merkezi oldu.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M Plus bünyesinde hizmet veren M Plus Türkiye, önemi günden güne artan kişisel verilerin korunması ile ilgili çalışmalarını, TS ISO/IEC 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Belgesi’ni alarak bir adım öteye taşıdı. M Plus Türkiye bu sertifikayı çağrı merkezi sektöründe alan ilk şirket oldu.  

Gizliliğin korunmasının günümüz dünyasında artık toplumsal bir ihtiyaç olduğunu söyleyen M Plus Türkiye İç Denetim ve Uyumdan Sorumlu Müdür Aykut Sancak,  “Çağımızın bu zorunluluğunu referans olarak alarak sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda VERBİS kaydı ile sınırlı olmayan uzun, detaylı ve çok yönlü çalışmalar yürüttük. Bu süreçte kişisel verilerin korunması zorunluluktan öte, M Plus Türkiye için bir kurum kültürü haline dönüştü. İç denetim ve Uyum Birimi’nin bizzat yürüttüğü bu sürecin başarıyla tamamlanmasında birim çalışanlarımızın rolü ve emeği çok büyük.  Hepsine teşekkürü borç bilirim. Ortaklarımıza, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve ilgili tüm veri sahiplerine verdiğimiz değerin bir sonucu olarak, 5 Temmuz 2022’de ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi kapsamında gerçekleşen denetimi de başarıyla tamamladık ve kişisel verilerin güvenliğini, ilgili standardın gereklerine uygun olarak sağladığımızı belgelendirdik. Sektörümüzde bu belgeyi alan ilk çağrı merkezi olmaktan da ayrıca gururluyuz” dedi.

M Plus Türkiye bugüne dek aldığı ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi, ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi başta olmak üzere yaklaşık 10 sertifikayla da kalite ve standartlarını tescil ettirdi. 

Image By: Image by vectorjuice on Freepik

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@