Metin Tarakçı, Webhelp Grup İcra Kurulu Üyesi Oldu

Webhelp Türkiye & Webhelp Ürdün CEO’su Metin Tarakçı, Webhelp Grup İcra Kurulu Üyesi oldu Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük dış kaynak hizmet sağlayıcılarından Webhelp Grup, yeni yapılanma sürecini Ocak ayında tamamladı. İnsan kaynağında en iyiye ulaşma, güçlü bir şirket kültürü, sürdürülebilir büyüme ve katma değerli hizmet stratejileri çerçevesinde tamamlanan yeni yapılanma sürecinin detaylarını grubun kurucu ortakları Frédéric Jousset ve Olivier Duha paylaştı.

Çağrı Merkezi 10.06.2020, 17:58 10.06.2020, 17:58
Metin Tarakçı, Webhelp Grup İcra Kurulu Üyesi Oldu


Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük dış kaynak hizmet sağlayıcılarından Webhelp Grup, yeni yapılanma sürecini Ocak ayında tamamladı. İnsan kaynağında en iyiye ulaşma, güçlü bir şirket kültürü, sürdürülebilir büyüme ve katma değerli hizmet stratejileri çerçevesinde tamamlanan yeni yapılanma sürecinin detaylarını grubun kurucu ortakları Frédéric Jousset ve Olivier Duha paylaştı.

Jousset ve Duha, dünyada 35’i aşkın ülkede 140’tan fazla lokasyonda faaliyet gösteren Webhelp’in Türkiye ve Ürdün CEO’su Metin Tarakçı’nın, mevcut görevlerine ek olarak Webhelp Grup İcra Kurulu Üyesi olarak atandığını açıkladı.

 

Metin Tarakçı kimdir?

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Metin Tarakçı, iş hayatına 1996 yılında Koçbank bünyesindeki çağrı merkezinde başladı. 1998 yılında Egebank’a transfer olan Tarakçı, Özel Projeler ve İş Geliştirme Departmanı’nda Proje Uzmanı ve Takım Lideri olarak görev aldı. Ardından HSBC’de Alternatif Dağıtım Kanalları Çağrı Merkezi Müdür Yardımcısı olarak çalıştı, 2001-2005 yılları arasında Koçbank’ın Alternatif Dağıtım Kanalları Çağrı Merkezi Müdürlüğü görevini yürüttü. Tarakçı 2005 yılında CMC şirketinde Genel Müdür Yardımcısı göreviyle çalışmaya başladı, 2010 yılında aynı şirketin Genel Müdürü olarak atandı. Şubat 2013 itibarıyla Callpex ailesine katılan ve Callpex’in 2015 yılında Webhelp’le birleşmesinin ardından Webhelp  Türkiye ve Webhelp Ürdün’de CEO olarak görevini sürdüren Tarakçı, 2020 yılı itibarıyla Webhelp Grup İcra Kurulu Üyeliği’ne atandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@