Müşteri Deneyiminde İki Büyük Ödül Türk Telekom'un

Türk Telekom, Marketing Türkiye tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen A. L.

Müşteri Deneyimi 15.06.2017, 11:37 15.06.2017, 11:37
Müşteri Deneyiminde İki Büyük Ödül  Türk Telekom'un
Türk Telekom, Marketing Türkiye tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen A.L.F.A Ödülleri’nde iki kategoride büyük ödülün sahibi oldu. Xsights Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen Müşteri Deneyim Endeksi araştırmasının birincilerine verilen ödüllerde Türk Telekom, ‘İletişim Sektörü’ kategorisinin, Tivibu ise ‘Dijital Platform’ kategorisinin birincisi oldu.

 

Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi araştırmasının sonuçlarına göre iki kategoride birincilik elde etti. Marketing Türkiye Dergisi öncülüğünde Xsights Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi araştırmasının sonuçları 17 Mayıs, Çarşamba akşamı Kemer Country Club’da düzenlenen bir etkinlikle açıklandı. Gecede, 40 kategorinin kazananları ödülünü teslim aldı. Türk Telekom’un ödüllerini Çağrı Merkezi Operasyonları Direktörü Eniz Akdağ aldı.

 

İletişimin lideri Türk Telekom, dijital platformun en büyüğü Tivibu

Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından yapılan A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi’nde markaların yaşattığı müşteri deneyimini ölçümlemek adına; net tavsiye skoru, memnuniyet durumu, şikayet yaşandı ise bu konudaki çözüm odaklılığı ve şikayet yönetiminin müşterinin beklentisini karşılayıp karşılamadığına ilişkin sorular yöneltildi. Araştırmada ayrıca, müşterilere ödediği paranın karşılığını alıp almadığı da soruldu. Türk Telekom, gerçekleştirilen araştırma sonucunda ‘İletişim Sektörü’ kategorisinde, TV platformu Tivibu ise ‘Dijital Platform’ kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@