Babalar Günü'nde e-ticarette gerçek kullanıcı sayısı yüzde 40 arttı

Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanan Babalar Günü, alışveriş sitelerinin istatistiklerine yansıdı. Babalar Günü'nde babasını mutlu etmek isteyenler e-ticaret sitelerine yöneldi.

Perakende 20.06.2019, 16:32 08.09.2021, 21:18
Babalar Günü'nde e-ticarette gerçek kullanıcı sayısı yüzde 40 arttı

Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanan Babalar Günü, alışveriş sitelerinin istatistiklerine yansıdı. Babalar Günü'nde babasını mutlu etmek isteyenler e-ticaret sitelerine yöneldi. Dijital dünyanın nabzını tutan IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’ndan derlenen veriler, Babalar Günü'nde en çok ziyaret edilen siteleri ve ziyaretçilerin alışveriş sitelerinde ne kadar zaman geçirdiğini ortaya koydu.

GERÇEK KULLANICI SAYISINDA YÜZDE 40 ARTIŞ

Babalar Günü öncesinde alışveriş yapmak isteyen ve e-ticaret sitelerine yönelen gerçek kullanıcıların sayısı, bir önceki haftaya göre yaklaşık yüzde 40 artış gösterdi ve 10 milyona yaklaştı. Gerçek ziyaretçi sayısındaki en büyük artış yaklaşık yüzde 50 oranıyla erkek ziyaretçilerde oldu.

Babalar Günü'nü kapsayan 10-16 Haziran haftasında ziyaretçilerin e-ticaret sitelerinde geçirdikleri süre bir önceki haftaya göre önemli oranda arttı. 3-9 Haziran haftasında e-ticaret sitelerinde ortalama 29 dakika 51 saniye geçiren ziyaretçiler, Babalar Günü haftasında e-ticaret sitelerine ortalama 41 dakika 6 saniyelerini ayırdı. E-ticaret sitelerinde 10-16 Haziran haftasında 55 dakika 23 saniye ile en çok zaman geçiren yaş grubu 35-44 yaş grubu olurken, bunu 48 dakika 6 saniye zaman geçiren 25-34 yaş grubu takip etti.

EN ÇOK ZİYARET EDİLEN SİTELER

Babalar Günü'nü kapsayan 10-16 Haziran haftasında en çok ziyaret edilen ilk dört alışveriş sitesi sırasıyla, trendyol.com, gittigidiyor.com, aliexpress.com ve akakce.com oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@