AssisTT, 2021'de 6 Binden Fazla İşe Alım Yaptı

Türk Telekom’un müşteri deneyim şirketi AssisTT çalışanlarının yüzde 70’i Anadolu’da yaşıyor. Yaş ortalaması 29 iken, kadın çalışan oranı yaklaşık yüzde 68.

Çağrı Merkezi 18.01.2022, 11:49 18.01.2022, 13:48 Eylem gün
AssisTT, 2021'de 6 Binden Fazla İşe Alım Yaptı

Türkiye genelinde 22 ilde 13 binin üzerinde çalışana sahip olan  AssisTT, Anadolu’daki en büyük işverenlerden biri durumunda. 

Great Place To Work tarafından 3. Kez  “Harika İş Yeri” ve “En İyi İşveren” listesinde yer alan AssisTT'in her yıl binlerce gence iş imkanı sunan bir istihdam merkezi de olduğunu belirten AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran “Bugün geldiğimiz noktada 22 ilde 13 binin üzerinde çalışma arkadaşımızla önemli bir istihdam gücüne sahibiz. Geçtiğimiz yıl 5 bin yeni işe alım gerçekleştirmiştik. Bu yıl ise yine 6 bini aşkın yeni işe alım yaparak hedeflerimizi tamamladık. AssisTT olarak Anadolu’da en büyük işverenlerden biri konumundayız. Toplam istihdamımızın yüzde 70’i Anadolu’da yaşıyor. Çalışma arkadaşlarımızın yaş ortalaması 29 ve kadın çalışan oranımız yüzde 68 civarında. Gençlerin ve kadınların istihdamını ise son derece önemsiyoruz“ dedi.

Özgür Çalışma Modeli ile uzaktan, yarı zamanlı ve esnek çalışma imkânı

Genel Müdür Saran, dijital dönüşüm paralelinde tüm süreçlerini sürekli gözden geçirdiklerini ve değişen dinamikleri göz önüne alarak çalışma modellerinde de yenilikçi uygulamaları hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Yeni nesil bir çalışma modeli olan Özgür Çalışma Modeli ile üniversite öğrencileri, ev kadınları ve engelli bireyler başta olmak üzere iş hayatında var olmak isteyenlere uzaktan, yarı zamanlı ve esnek çalışma imkânı sağladıklarını belirten Saran, “Bu çalışma modeli ile bireyler, seçtikleri saat aralıklarında çalışarak diğer sorumluluklarına da rahatlıkla vakit ayırabiliyor. Bu sayede çalışmak isteyen, iş hayatında olmak isteyen herkese iş fırsatı sunarak ülke ekonomisine de katkı sağlıyoruz. Bu modelde başvuruların yüzde 70’ini öğrenciler oluştururken, Özgür Çalışma Modeli’nde çalışanların yüzde 60’ını kadınlar oluşturuyor ”dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@