HENKEL'den Sürdürülebilir Ambalajda Yeni Dönem

Henkel, sürdürülebilirlik için mevcut çabalarının ve döngüsel ekonomiye olan bağlılığının yanı sıra, , bugün plastik ve tüketim ürünleri alanındaki değer zincirinde yer alan şirketlerden 30’a yakınının hayata geçirdiği “Alliance to End Plastic Waste”in (AEPW) (Plastik Atıkları Sona Erdirmek İçin İttifak)  kurucu üye vasfı ile katıldı. 2025 yılına kadar Henkel’in ambalajlarının %100’ü geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir ya da gübreleşebilir olacak.

Perakende 23.01.2019, 01:55 23.01.2019, 01:55
HENKEL'den Sürdürülebilir Ambalajda Yeni Dönem

Henkel, sürdürülebilirlik için mevcut çabalarının ve döngüsel ekonomiye olan bağlılığının yanı sıra, , bugün plastik ve tüketim ürünleri alanındaki değer zincirinde yer alan şirketlerden 30’a yakınının hayata geçirdiği Alliance to End Plastic Waste”in (AEPW) (Plastik Atıkları Sona Erdirmek İçin İttifak)  kurucu üye vasfı ile katıldı.

2025 yılına kadar Henkel’in ambalajlarının %100’ü geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir ya da gübreleşebilir olacak. Henkel, ilerlemeyi plastik alanında döngüsel bir değer zincirine yönlendirmek için kapsamlı bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Henkel CEO’su ve German Chemical Association - VCI (Alman Kimyasal Endüstri Birliği) Başkanı Hans Van Bylen, “Küresel ve endüstriyel bir tüketim ürünleri firması olarak bizler Henkel’de plastik atıkları sona erdirmeye katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sorun için sürdürülebilir çözümler geliştirmek ancak tedarikçiler, iş ortakları, tüketiciler, diğer organizasyonlar ve hükümetin de dahil olduğu tüm değer zinciri olarak çaba ve ortak çalışma gösterilmesi sonucu mümkün olacaktır.” şeklinde konuştu.

2025 yılına kadar Henkel’in ambalajlarının %100’ü geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir ya da gübreleşebilir olacak. Şirket, aynı zamanda Avrupa’daki tüketim ürünlerinin %35’inde geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı hedefliyor. Henkel, ilerlemeyi plastik alanında döngüsel bir değer zincirine yönlendirmek için kapsamlı bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@