Koronavirüs normalde aklınızın ucundan geçmeyecek bir malzemede talep patlaması yarattı

Koronavirüs, günlük hayatta bazı malzeme ve eşyaları daha önce tahmin bile edemeyeceğimiz derecede önemli ihtiyaç haline getirdi.   Son olarak "pul süngeri" adını taşıyan, hatta pek çoğumuzun adını dahi bilmediği, ancak görselinden tanıyabileceği ofis malzemesi, amacı gereği, bugünlerde doğal olarak, yüzde 1000'e varan talep artışına sebep oldu.

Perakende 02.06.2020, 22:01 02.06.2020, 22:01
Koronavirüs normalde aklınızın ucundan geçmeyecek bir malzemede talep patlaması yarattı
Koronavirüs, günlük hayatta bazı malzeme ve eşyaları daha önce tahmin bile edemeyeceğimiz derecede önemli ihtiyaç haline getirdi. 

Son olarak "pul süngeri" adını taşıyan, hatta pek çoğumuzun adını dahi bilmediği, ancak görselinden tanıyabileceği ofis malzemesi, amacı gereği, bugünlerde doğal olarak, yüzde 1000'e varan talep artışına sebep oldu.

Pul süngeri, para sayarken ya da sayfa çevirirken özellikle bankacıların kullandığı bir araç. Pul süngeri özel yapısı nedeniyle parmakların banknot ya da sayfalara daha iyi tutunmasını sağlıyor. Toplumun geniş kesimi bugüne kadar genellikle elini diliyle ıslatarak para sayma ya da sayfa çevirme işlemini gerçekleştiriyordu.

Koronavirüsün hızla yayılması neticesinde, insanların doğal olarak pul süngerine yöneldiğini belirten Mas Ceo’su Özay; “Bir çok sektör ve meslekten yoğun bir talep söz konusu. Manavdan eczacıya, beyaz yaka ofis çalışanlarından marangozlara kadar çok farklı meslek gruplarından kurumsal ve bireysel talepler mevcut. Aynı şekilde yurt dışı siparişlerimizde de yoğun bir artış yaşıyoruz. Kontrollü sosyal hayata geçmeye başlamamızla beraber pul süngerine olan talep daha da arttı. Hatta farklı renklerde üretim yapmamıza yönelik çok sayıda istek dahi aldık. Bizde önceden tek renk olan pul süngerimizi farklı renklerde üretmeye başladık. ” dedi.

Pul süngerinin üzerine alkol bazlı antiseptik dökülerek de kullanılabileceğini belirten Özay; “Elimizle ağız ve yüzümüze temas etmesek bile, pul süngerin üzerine dökülen dezenfektan ile tam bir korunma sağlamak mümkün olabilir. Dezenfektan, pul süngerinin sağladığı kavrama kalitesine zarar vermez. Koronovirüs tamamen hayatımızdan çıkana kadar pul süngerinin üzerine dezenfaktan dökerek kullanmakta fayda var.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@