VODAFONE, MÜŞTERİLERİNE 'ASİSTANIM YANIMDA' İLE GÖRÜNTÜLÜ DESTEK VERECEK

Vodafone, yeni çözümü “Asistanım Yanımda” ile, müşterilerine donanım, yazılım, kablolama, modem arızası gibi durumlarda akıllı telefonları aracılığıyla uzaktan görüntülü canlı destek sunuyor. Vodafone müşterilerinin Vodafone saha ekipleri ve müşteri servisleri uzmanlarına sorunu görsel olarak tarif edebildikleri “Vodafone Asistanım Yanımda” sayesinde sorunların ilk temasta büyük oranda çözülmesi sağlanıyor.

Teknoloji 12.10.2020, 11:53 12.10.2020, 11:53
VODAFONE, MÜŞTERİLERİNE 'ASİSTANIM YANIMDA' İLE GÖRÜNTÜLÜ DESTEK VERECEK
Vodafoneyeni çözümü “Asistanım Yanımda” ile, müşterilerine donanım, yazılım, kablolama, modem arızası gibi durumlarda akıllı telefonları aracılığıyla uzaktan görüntülü canlı destek sunuyor. Vodafone müşterilerinin Vodafone saha ekipleri ve müşteri servisleri uzmanlarına sorunu görsel olarak tarif edebildikleri “Vodafone Asistanım Yanımda” sayesinde sorunların ilk temasta büyük oranda çözülmesi sağlanıyor.

 

Vodafone, hem bireysel hem de kurumsal müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak yeni bir dijital servis çözümü geliştirdi. Vodafoneyeni çözümü “Asistanım Yanımda” ile, müşterilerine donanım, yazılım, kablolama, modem arızası gibi durumlarda akıllı telefonları aracılığıyla uzaktan görüntülü canlı destek sunuyor. Vodafone müşterilerinin Vodafone saha ekipleri ve müşteri servisleri uzmanlarına sorunu görsel olarak tarif edebildikleri çözüm sayesinde sorunların ilk temasta büyük oranda çözülmesi sağlanıyor.

Vodafone’un yeni dijital hizmeti hakkında bilgi veren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Ergun, şunları söyledi:

“Müşterilerimizle dijital kanallar üzerinden kurduğumuz temaslarda sorunlara hızlı, kolay ve etkili çözüm sunmaya önem veriyoruz. ‘Vodafone Asistanım Yanımda’ çözümü, kullanıcılarımızın saha ekiplerimize ya da müşteri hizmetleri uzmanlarımıza doğrudan fotoğraf gönderebilmesini sağlayan ya da tercihine göre akıllı telefonunun kamerasına bağlanarak müşteri hizmetlerimizle etkileşimini canlı olarak görsel boyuta taşıyan bir uygulama. Bu sayede, müşterilerimizin yaşadıkları sorunu görsel olarak anında kontrol edip doğru adresleyebiliyor, kullanıcı kaynaklı oluşabilecek durumlara yine bizzat müşterimizle birlikte müdahale ederek çözüm sağlayabiliyoruz. Özellikle salgın nedeniyle karantinada olan veya yüz yüze etkileşimi tercih etmeyen müşterilerimizin de destek ihtiyaçlarına ‘Vodafone Asistanım Yanımda’ çözümüyle yanıt vererek hem onların hem de saha çalışanlarımızın sağlığını koruyoruz.”

Teknik terimlerle konuşma derdi bitiyor

Vodafone’un yeni “Asistanım Yanımda” çözümü sayesinde müşteriler, teknik terimlerle uğraşmadan ve hata yapmaktan çekinmeden, paylaşmak istedikleri sorunu görsel ortamda sunarak canlı destek alıyor ve sunulan çözüm önerisini hemen uygulayarak hayatlarına kolayca devam edebiliyor. “Vodafone Asistanım Yanımda”, salgın döneminde bire bir temastan kaçınan müşteriler için de tamamen dijital ve sağlıklı bir çözüm sunuyor.

SMS ile bağlantı gönderiliyor

“Vodafone Asistanım Yanımda” sayesinde Vodafone uzmanları, müşterilere önce SMS göndererek, kullanıcıyı uzaktan yönlendirip, destek verebileceği şekilde görsel etkileşime davet ediyor. Evindeki ya da işyerindeki kullanıcı ise akıllı telefonunun kamerasını kullanarak çevresindeki tüm cihazların ilgili uzman tarafından canlı olarak kontrol edilmesini sağlıyor. Vodafone uzmanı, kullanıcıyı yönlendirerek sorunu adresliyor ve doğru yönlendirmelerle sorunun kısa sürede çözülmesini sağlıyor. Aynı zamanda çevresel koşullarda olası iyileştirme fırsatlarını da gözlemleyerek kullanıcıya daha iyi bir servis deneyimi için öneride bulunabiliyor.

Müşteri memnuniyetinde artış

Vodafone Asistanım Yanımda” çözümü, müşteri memnuniyetinde önemli artış sağlıyor. Uygulama, kullanan müşterilerin %90’ından memnuniyet açısından tam puan aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@