AgeSA, 2021’in Üçüncü Çeyreğini Büyümeyle Kapadı

Sabancı Holding ve 200 yıllık dünya sigorta devi Ageas iştiraki olan AgeSA, 2021 yılının üçüncü çeyreğini de pozitif bir büyüme tablosu ile kapadı.

Sigorta 28.10.2021, 11:57 28.10.2021, 12:08 Eylem gün
AgeSA, 2021’in Üçüncü Çeyreğini Büyümeyle Kapadı

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektöründe faaliyet gösteren AgeSA, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 2021 ilk 9 aylık verilerine göre 1 milyar 398 milyon TL prim üretimine ulaşan AgeSA, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre üretimini yüzde 42 oranında artırdı. Eylül sonu verilerine göre BES’te de fon büyüklüğünde sektör liderleri arasında yer alan şirket, 18,13’lük pazar payıyla 32 milyar TL’ye ulaştı. AgeSA’nın Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) göre hesaplanan 2021 yılı ilk 9 aylık net dönem kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre %49 büyüyerek 394 milyon TL seviyesine ulaştı.

“Sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz”

AgeSA’nın 2021 yılı üçüncü çeyreğini de sektör ortalamasının üzerinde büyüyerek tamamladığını açıklayan AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, üçüncü çeyrek sonuçlarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bütün dünya olarak yaklaşık 1 buçuk yıldır olağanüstü koşullarla mücadele ediyoruz. Böyle hareketli bir dönemde hem sektör, hem de AgeSA olarak büyümeyi başarıyoruz. Bireysel Emeklilik alanında gerçekleşen 18 yaş altı için BES ve BEFAS gibi yeniliklerin sektörün büyümesine ivme katacağını söyleyebiliriz. Sistemin büyümesi, güvenirliğinin artması bizim için de ilave bir motivasyon kaynağı olurken, çıtayı daha da yukarıya taşıyarak projelerimizi hızlandırıyoruz. BES fon büyüklüğünde sektör liderleri arasında yer almaya devam ederken, bu dönemde hayat ve ferdi kaza sigorta üretiminde geçtiğimiz yıla göre yüzde 42 büyümeyle 1 milyar 398 milyon TL prim üretimine ulaştık. Bu tablo işimizi ne kadar titizlikle yaptığımızı gözler önüne seriyor. Değişen ve yenilenen ortaklık yapımızla, yeni projeler ve hedeflerimizle sektörde fark yaratmaya devam etmek istiyoruz. AgeSA olarak hayatı “keşke”ler yerine “iyi ki”lerle doldurmaya devam etmek için önümüzdeki dönemde de çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@