Anadolu Sigorta'ya Dijital Dönüşüm Alanında Bir Ödül Daha

CIO Ödülleri 2017, 30 Kasım Perşembe günü yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Törende, Türkiye’nin önde gelen kurumlarının hayata geçirdiği yenilikçi ve başarılı projeler ve bu projelere liderlik eden CIO’lar ödüllendirildi.

Teknoloji 08.12.2017, 11:12 08.12.2017, 11:12
Anadolu Sigorta'ya Dijital Dönüşüm Alanında Bir Ödül Daha
CIO Ödülleri 2017, 30 Kasım Perşembe günü yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Törende, Türkiye’nin önde gelen kurumlarının hayata geçirdiği yenilikçi ve başarılı projeler ve bu projelere liderlik eden CIO’lar ödüllendirildi. Gecede, Anadolu Sigorta’nın bilgi ve iletişim teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, ‘Dijital Acente Platformu’ projesiyle ödüle layık görüldü.

“Teknoloji daha çok hayatımıza girecek”

Tören sonrasında yapılan sohbet sırasında, Anadolu Sigorta’nın sigortacılık sektöründe yaşanan dijital dönüşümün öncülerinden olduğuna işaret eden Mehmet Abacı, “Bu dönüşüme tüm paydaşlarımızı ortak ediyoruz. Robot teknolojiler odağında gerçekleştirdiğimiz projelerimiz hem müşterilerimizin hem de acentelerimizin hayatını kolaylaştırma amacı taşıyor. Son dönemde hayata geçirdiğimiz pek çok projeyle ilki gerçekleştirdik. Almaktan gurur duyduğum bu ödül de Anadolu Sigorta’nın yenilikçi bakış açısı ve sunduğu özgür çalışma ortamının sonucudur” dedi.

Ödül getiren proje hakkında da bilgi veren Abacı, “Dijital dönüşümdeki en önemli hedefimiz müşteri deneyimini daha da iyileştirmek. Hem mevcut müşterilerin bağlılığının artırılması hem de yeni müşteri kazanmak amacıyla, kanal ve iş modelleri geliştirme stratejisi üzerinde ilerliyoruz. Dijital Acente Platformu gibi inisiyatifler, bu strateji dahilinde geliştirilen uygulamalardır” dedi.

Abacı sözlerini şöyle noktaladı: “Anadolu Sigorta olarak, önümüzdeki dönem teknolojiyi işe daha çok dâhil ederek, tüm paydaşları şaşırtmaya ve onlara daha çok kolaylık sağlamaya devam edeceğiz.”

Dijital Acente Platformu ile Acenteler İnternetten 7/24 Satış Yapabiliyor

Dijital Acente Platformu Projesi ile tüm Anadolu Sigorta profesyonel acentelerinin, kendi internet sayfaları üzerinden tüm bireysel sigorta ürünlerinin online satışını yapabilmeleri hedefleniyor. 2017 Mayıs ayında başlatılan proje, 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Mobil tasarım prensipleri gözetilerek geliştirilen uygulamaya akıllı telefon ve tabletlerden de erişilebiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@