Hilton'dan Daha İyi Bir Konuk Deneyimi için Yeni bir Dijital Çözüm

Hilton, ödüllü sadakat programı Hilton Honors mobil uygulamasını oda anahtarına dönüştüren “Dijital Anahtar Paylaşımı” özelliğini tanıttı.

Müşteri Deneyimi 25.10.2021, 10:16 25.10.2021, 10:36 Eylem gün
Hilton'dan Daha İyi Bir Konuk Deneyimi için Yeni bir Dijital Çözüm

Hilton, konuk deneyimini iyileştirme amacıyla Hilton Honors uygulaması kapsamında geliştirdiği “Dijital Anahtar Paylaşımı” (Digital Key Share) adlı yeni özelliğini duyurdu. Hilton'un 18 markasının tamamında devreye girecek özellik sayesinde aynı odada konaklayan tüm ziyaretçiler, cep telefonlarına ücretsiz olarak indirdikleri Hilton Honors uygulamasını oda anahtarına dönüştürerek odalarına güvenli erişimi sağlayabilecek.

135 milyondan fazla otel odasına dijital anahtarla giriş yapılacak

İlk olarak 2015'te başlatılan dijital anahtar deneyimi, “Dijital Anahtar Paylaşımı” özelliğiyle Hilton portföyünün yüzde 80'ine yayıldı. Dünya çapında 6 bin 600’den fazla Hilton otelinin yaklaşık 5 bin 400’ünde aktif olan uygulama ile birlikte, 135 milyonun üzerinde otel odasına dijital anahtarla giriş yapılabiliyor. Hilton, bu inovatif çözümü sayesinde 125 ton plastik atık tasarrufu sağlayarak 2030 yılına kadar çevresel ayak izini yarı yarıya azaltma hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Aynı odada konaklayan 4 ziyaretçi dijital anahtar kullanabilecek

Hilton Honors, aynı odada konaklayan dört ziyaretçinin “Dijital Anahtar Paylaşımı” özelliğinden faydalanmasına olanak tanıyacak. Dijital anahtarını aktif eden birinci konuk, Hilton Honors uygulaması üzerinden birlikte konakladığı üç ziyaretçiye anahtar paylaşımı için davet gönderebilecek. Güvenlik kontrolleri ardından diğer ziyaretçiler de otelde konakladığı süre boyunca odaya ve tesise erişim hakkına sahip olacak; ancak güvenlik nedeniyle Dijital Anahtarı başka kimseyle paylaşamayacak.

Hilton Honors uygulamasını her geçen gün geliştirmeye devam eden Hilton, “Dijital Anahtar Paylaşımı” özelliğine ek olarak, kullanıcılarının ücretsiz oda yükseltme imkanından da öncelikli olarak faydalanabileceğini duyurdu. Bugüne dek, check-in sırasında ücretsiz oda yükseltme olanağına sahip olan Gold ve Diamond Hilton Honors üyeleri, konaklayacakları otele varmadan 72 saat önce bilgilendirilerek yükseltilmiş odalarını uygulama aracılığıyla doğrudan seçebilecek. Buna ek olarak, dijital check-in imkanı sunulan Hilton otellerinde konaklayacak üyeler, 36 saat önce Hilton Honors üzerinden yükselttiği odanın konumunu da seçebilecek. Yedi gecenin altındaki tüm rezervasyonlar için geçerli olacak bu ön onay, dünya çapında oda yükseltme imkanı sunan tüm Hilton markalı otellerde geçerli olacak.   

Sektörde bir ilke imza atan bu dijital çözümle birlikte, Hilton Honors kullanıcıları rezervasyon sırasında en az iki bağlantılı odayı kolayca ve anında onaylayabilecek. Konuklar önce istedikleri oda sayısını, varış yerini ve tarihi seçebilecek; ardından “Bağlantılı Oda” seçeneğini işaretleyerek işlemini hızlı bir şekilde tamamlayabilecek. Hilton Honors kullanıcılarına üç kolay adımda dilediği bağlantılı odalayı rezerve etme ve onaylama imkanı sunan Hilton, bu çözümüyle seyahat planlamalarına yönelik problemlerin önüne geçmeyi amaçlıyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Hilton Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris Silcock, "Misafirlerimiz her zaman önceliğimiz. Onlara daha fazla seçenekle konaklama deneyimi yaşatmak için seyahat trendlerini ve alışkanlıklarını takip ederek hizmetlerimizi geliştirmeye ve yenilemeye devam edeceğiz. Hilton olarak, misafirlerimize kusursuz bir konaklama deneyimi yaşatmaktan ve keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak hizmetler sağlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@